+48 600 330 696 zawrat@zawrat.kluczbork.pl

Kurs wspinaczko skałkowej

Wyjazdy

Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę ze wspinaniem i chcesz dowiedzieć się jak robić to w bezpieczny sposób to zdecydowanie dobrym pomysłem będzie kurs wspinaczko skałkowej.

 

Święta po Hiszpańsku.

Wyjazdy

Jeszcze dziabki nie ostygły, a my już pakowaliśmy magnezję do naszych woreczków. W tym roku postanowiliśmy wyprzedzić nieco polską wiosnę i pojechać na południe. Termin Świąt Wielkanocnych stwarzał dodatkowo okazję na poznanie obyczajów świątecznych innej kultury i uniknąć przybrania na wadze w wyniku świątecznego obżarstwa przy rodzinnym stole (przynajmniej taki był plan).

Więcej ...

Wspomnienia z Mt Blanc

Wyjazdy

Mont Blanc 3M:

Przyszedł czas wspomnienia zdarzenia z tamtego roku, które z różnych względów nie zostały opisane.

Po wcześniejszych przygotowaniach i sprawdzeniu ekipy na Wildspitze Grzesiek, Heniek i Kuba sądzili że są gotowi. Cel Mont Blanc, droga 3M.

Więcej ...

BETON vs. STAL

Wyjazdy

Nadchodząca zima to często powód do frustracji dla wspinaczy specjalizujących się jedynie w letniej odmianie tej dyscypliny. Kiedy na zewnątrz temperatura spada poniżej tolerowanego poziomu nie pozostaje im nic innego jak żmudne budowanie mocy na panelu ścianki wspinaczkowej. No może co niektórzy mogą sobie jeszcze pozwolić na pogoń za słońcem i przyjaznymi temperaturami wyznaczając sobie wspinaczkowe cele na ścianach południowoeuropejskich ogródków wspinaczkowych.

 

Więcej ...

Brodacze na kursie

Wyjazdy

Wykorzystując przebłyski dobrej pogody o ostatnim czasie udało się zorganizować kurs wspinania z wykorzystaniem własnej protekcji.

Więcej ...

Wildspitze

Wyjazdy

Wystarczyło jedno spotkanie i omówienie co kto bierze lub pożycza i postanowione. Jedziemy na długi weekend majowy. I tu niespodzianka, pogoda się załamała na tyle że na szczycie bywało poniżej -25 z wiatrem. Czekanie, śledzenie itd. W końcu Heniek i Kuba ustalili jest okno 6-7 maja, LAMPA!!

Więcej ...